Kanabidiol – czyli rodzaj marihuany leczniczej, może zmniejszyć poważne problemy behawioralne u dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Dowiodły tego badania pilotażowe prowadzone przez Murdoch Children’s Research Institute (MCRI) i opublikowane w British Journal of Clinical Pharmacology.

W badaniu wzięło udział ośmioro uczestników w wieku od 8 do 16 lat. Osoby te, przez kolejne osiem tygodni przyjmowały kanabidiol lub placebo. Było to pierwsze badanie kannabidiolu w celu rozwiązania poważnych problemów behawioralnych u dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

Większość uczestników miała także autyzm. W wynikach raportu wykazało klinicznie znaczącą zmianę drażliwości, agresji, samookaleczeń i krzyków uczestników badania. Uznano, że jest to bezpieczny i dobrze tolerowany przez większość uczestników badania sposób. Jak informuje redakcja Wprost, naukowcy szukają środków na dalsze badania nad skutecznością marihuany leczniczej u dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, takimi jak autyzm i zespół Tourette’a.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę