Martwe delfiny u wybrzeży Francji! Liczba przeraża!

Od początku roku u wybrzeży Francji pojawiło się już ponad tysiąc martwych lub okaleczonych delfinów! Eksperci podkreślają, że to o wiele więcej niż dotychczas i przyznają, że nie znają powodu takiego stanu rzeczy.

   

France24 poinformowało, że u atlantyckich wybrzeży pojawiają się zatrważające liczby delfinów w znaczny sposób okaleczonych. Mają odcięte płetwy i inne części ciała. Naukowcy wnioskują, że śmierć tych ssaków to wynik przemysłowego połowu ryb. Delfiny przez przypadek dostają się w rybackie sieci. Rybacy natomiast, by sieci nie niszczyć, odcinają ssakom płetwy. Nie są jednak znane przyczyny tak wysokiej liczby takich przypadków w tym roku.

Willy Daubin, badacz z Uniwersytetu La Rochelle, wyjaśnia, że w czasie pierwszych trzech miesięcy tego roku u wybrzeży Francji pojawiło się więcej martwych lub okaleczonych delfinów niż miało to miejsce w całym roku biegłym! A ten i tak był już rekordowy. Francois de Rugy, francuski minister zdrowia, udał się w minionych dniach do La Rochelle w celu interwencji. Z jego strony padła propozycja, by w kutrach rybackich zainstalować akustyczne odstraszacze delfinów. Organizacje ekologiczne uważają jednak, że urządzenia są bezużyteczne, rybacy zaś boją się, że odstraszą nimi nie tylko delfiny, ale też wszystkie ryby.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News