Martwy noworodek w śmietniku. Makabryczna zbrodnia w Gdyni

policja
fot. Pixabay

– W jednym ze śmietników w Gdyni-Chyloni odnaleziono ciało noworodka. Policja zatrzymała 24-letnią matkę dziecka oraz dwie inne osoby, a prokuratura wszczęła śledztwo – takie informacje przekazuje Radio Gdańsk.

REKLAMA

– W sobotę po południu otrzymaliśmy informację o tym, że do szpitala w Gdyni została przewieziona 24-letnia kobieta, której obrażenia wskazywały na to, że urodziła dziecko. W trakcie prowadzonych czynności policjanci znaleźli zwłoki chłopczyka – przekazała w poniedziałek oficer prasowa policji w Gdyni, podkomisarz Jolanta Grunert.

W tej tragicznej sprawie zatrzymane zostały również inne, dwie osoby. Według informacji, jakie przekazuje Radio Gdańsk, są to członkowie rodziny aresztowanej 24-latki. Trwają ustalenia śledczych, czy mają oni coś wspólnego ze śmiercią dziecka. Prokurator postanowił o sekcji zwłok ciała chłopca, a wynik będzie zależny od treści ewentualnych zarzutów, czy i komu zostaną one postawione.

REKLAMA

Tragedia w Gdyni. Odnaleziono ciało noworodka w śmietniku

Jak doszło do tej tragedii? Radio Gdańsk przekazało, że 24-letnia kobieta miała urodzić dziecko, następnie umieścić je w reklamówce i pozostawić w śmietniku. Następnie skierowała się do szpitala w Redłowie. Lekarze po przeprowadzonych badaniach kobiety zawiadomili policję. 24-latka miała poinformować, że urodziła dziecko w domu swojego ojca.

Źródło: Radio ZET/Radio Gdańsk/PAP

REKLAMA

Podziel się: