Maseczka z aspiryny doskonała na oczyszczenie porów!

Skutecznym sposobem na zniwelowanie niedoskonałości cery jest domowej roboty maseczka z aspiryny. Jest skuteczna na przebarwienia i zaskórniki. Jak ją przygotować i jak często powtarzać zabieg?

Jak informuje redakcja gazeta.pl domowa maseczka aspirynowa to świetny sposób na oczyszczenie porów i pozbycie się niedoskonałości. Dlaczego? Swoje działanie zawdzięcza właściwościom złuszczającym i antybakteryjnym.

 

Sposób przygotowania maseczki jest bardzo prosty. Potrzebne są trzy tabletki aspiryny rozpuszczalnej oraz niewielka ilość wody mineralnej. Przyda się także moździerz, którym należy dokładnie rozgnieść tabletki. Potem dodaj do miseczki niewielką ilość wody. Maseczka nie może być zbyt płynna, powinna mieć konsystencję jak maseczki zakupione w sklepie.

Czytaj także:  Resort zdrowia informuje o nowych zakażeniach w kraju

Maseczkę należy nakładać na oczyszczoną twarz i trzymać przez około 20-30 minut. Po tym czasie należy ją zmyć letnią wodą i dokończyć pielęgnację twarzy. Zabieg należy przeprowadzać regularnie, na przykład raz w tygodniu.

W ten sposób twarz stanie się gładka, rozświetlona i świeża. Maseczka polecana jest osobom, których cera ma tendencje do przetłuszczania. Nie sprawdzi się natomiast w przypadku skór przesuszonych i naczyniowych.

Czytaj także:  Doradca prezydenta Dudy proponuje chodzenie na jogę zamiast do siłowni