REKLAMA

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2870593096334987&set=pb.100001529758530.-2207520000..&type=3&theater

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Polskim Radiem wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji pandemicznej w Polsce. Poruszył przy tym kwestię noszenia maseczek.

REKLAMA

Kraska w trakcie wywiadu stwierdził, że jest „przerażony tym, co widzi na polskich ulicach i w sklepach”. Jego zdaniem „Polacy zapomnieli, jak wygląda pandemia, pomimo wysokiego zagrożenia zakażeniem”.

Polityk twierdzi, że właśnie dlatego maseczki zostaną z nami na zawsze. – przypomnę, że używanie maseczek spowodowało w roku 2020 praktycznie czterokrotnie zmniejszenie ilości zakażeń na grypę, czyli tego klasycznego wirusa, który jest z nami od wielu lat. Te podstawowe zasady, mycie rąk, dystans, używanie maseczki, kiedy jesteśmy chorzy – powinniśmy to stosować – powiedział.

REKLAMA

Kraska zapowiedział również, że na ten moment nie są rozważane jakiekolwiek obostrzenia na okres Wszystkich Świętych. Przypomniał jednak, że kluczowe będzie przestrzeganie wszystkich zasad.

Wiceminister zdrowia skomentował również możliwość wprowadzenia lockdownu. – Przygotowując się do czwartej fali, spodziewaliśmy się, że tych zakażeń będzie dużo. Myślę, że każdego kraju nie stać obecnie na lockdown. Jeśli będą wprowadzone jakieś ograniczenia, to na poziomie powiatów, ale na razie to nie jest w planie. Mamy jednak takie opcje w scenariuszu, ale mam nadzieję, że nie zostaną wprowadzone – podsumował.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA