Masz czerwone, przesuszone dłonie? Znamy na to sposób!

Główną przyczyną czerwonych i przesuszonych dłoni w ostatnim czasie jest częsta dezynfekcja. Często używamy żeli antybakteryjnych i płynów dezynfekujących, które zawierają wysoki poziom alkoholu w składzie. To właśnie alkohol powoduje, że ręce stają się podrażnione i niemiłe w dotyku.

Dłonie robią się szorstkie i czerwone od ciągłego dezynfekowania. Istnieją domowe kosmetyki, które mogą skutecznie pomóc w przywróceniu normalnego wyglądu dłoni.

Czytaj także:  Odkryto 27 sarkofagów mających ponad 2500 lat!

Najlepszym sposobem jest domowy peeling cukrowy. Można go łatwo wykonać. Wystarczy wymieszać cukier z olejem kokosowym i dodać witaminę E w proporcach: 300 g gruboziarnistego cukru, 120 g oleju kokosowego, 1 kapsułka witaminy E.

Jak informuje redakcja Zebreki, wystarczy, że połączysz wszystkie składniki, a po chwili peeling sprawi że pozbędziesz się martwego naskórka. W ten sposób dłonie będą przygotowane na kolejne zabiegi pielęgnacyjne.

Czytaj także:  Czy wosk pszczeli jest wegański?

Można również zrobić kąpiel dla dłoni, do której potrzebujesz 2 łyżki siemienia lnianego i 1 l wody. Należy zagotować napar i poczekać aż osiągnie gęstą konsystencję. Namocz dłonie w naparze przez 20 minut. W ten sposób Twoje dłonie będą odżywione i nawilżone.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.