Nie akceptujesz swojego nosa? Czy chcesz, aby był choć odrobinę mniejszy? Prawdopodobnie myślałaś o operacji, ale w ostatniej chwili zmieniłaś zdanie.

Powodów rezygnacji jest wiele: koszt takich zabiegów często przekracza Twoje finansowe możliwości, a z tyłu głowy zawsze pojawia się obawa, że w efekcie nos nie będzie wyglądał tak, jak tego chciałaś, a myśl o narzędziach używanych podczas operacji przyprawia Cię o zawrót głowy. Desperacko próbujesz zakamuflować nos makijażem, aby chociaż w małym stopniu wydawał się mniejszy. Owszem, makijaż potrafi sprawić, że będzie wyglądał na mniejszy, ale w rzeczywistości jest on ciągle tego samego rozmiaru.

Koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się, co zrobić, aby Twój nos chwilowo wydawał się mniejszy. A prawdopodobnie (jeśli wykonasz wszystko poprawnie) faktycznie się zmniejszy!

1. Po pierwsze, musisz wiedzieć, że nasz nos zawiera chrząstkę (nie kości), która zawiera około 75% wody, dlatego możemy ją przekształcić.

2. W trakcie wykonywania wszystkich czynności, zachowaj szczególną ostrożność i bądź bardzo delikatna, w przeciwnym razie możesz uszkodzić swój nos, a nawet wywołać krwawienie.

3. Bądź świadoma, że to, co zamierzasz wykonać jest równoważne domowej operacji.

4. Zwilż dłonie wodą lub nałóż balsam nawilżający. Podczas zabiegu dłonie nie mogą być suche, bo gdy zaczniesz ocierać swój nos, może dojść do jego obrzęku i zaczerwienienia.

5. Jeśli chcesz by Twój nos był mniejszy, palcem wskazującym i kciukiem chwyć nasadę nosa – nieco niżej brwi. Płynnie i powoli przesuwaj palce ku dołowi, aż do końca nosa, naciskając jednocześnie mocno chrząstkę. Powtórz co najmniej 50 razy.

6. Chcesz, aby czubek Twojego nosa skierowany był do góry? Palec wskazujący połóż na górnej wardze i jego czubkiem dociśnij chrząstkę pomiędzy dwoma dziurkami nosa. Powolnym, ale zdecydowanym ruchem przesuwaj palec ku górze, do momentu, aż dosięgniesz czubka nosa. Pamiętaj, aby zachować odpowiedni nacisk. Powtórz co najmniej 50 razy. Powinnaś zobaczyć rezultaty.

7. Widoczne efekty powinnaś dostrzec po 2-3 miesiącach stosowania powyższych czynności przez 3-4 minuty dziennie. Pamiętaj, jeśli nie będziesz regularnie ćwiczyć swojego nosa, pomału będzie powracać on do naturalnego kształtu i rozmiaru. A więc, aby uzyskać rezultaty na dłużej, wykonuj zabieg codziennie. Powodzenia!

Wskazówki:
Przed każdym zabiegiem zawsze nawilżaj swoje ręce i nos.

Nie wywieraj maksymalnego nacisku na nos – rób to łagodnie i stanowczo. Maksymalnym naciskiem nie uzyskasz lepszego rezultatu, a wręcz przeciwnie – sprawisz, że będziesz przypominać Rudolfa – czerwononosego renifera.

To ćwiczenie może w lekkim stopniu zmienić Twój głos. Jest to zależne od osoby, kształtu nosa oraz metodyki wykonywania zabiegu.

Chrząstki nie może zdeformować wywierany na nią nacisk, tylko ruch.

Zawsze postępuj zgodnie z powyższą instrukcją.

Źródło: tipy.interia.pl


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę