masz grzybicę paznokci
YouTube screen | Zuckerman Future Technologies

Masz grzybicę paznokci? Jeśli zmagasz się z tym problemem to koniecznie sprawdź jak złagodzić nieprzyjemne objawy.

Grzybica paznokci to bardzo powszechne schorzenie, które nosi nazwę onychomikozy. Infekcja grzybicza wpływa na wygląd paznokci zarówno u dłoni jak i u stóp. Częściej występuje u stóp ze względu na wilgotne i ciepłe środowisko – wewnątrz butów i skarpet. Powoduje pogorszenie stanu paznokci, zmiany w ich kolorze, grubości. Stają się łamliwe, a nawet bolesne. Infekcje grzybicze paznokci u stóp występują także w przypadku chorób przewlekłych takich jak cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, ale także osłabiona odporność, nadpotliwość, urazy mechaniczne paznokci. Najczęściej też można zarazić się nią przez korzystanie z  publicznych basenów, łaźni i siłowni.

Podczas odpowiedniego leczenia farmakologicznego możemy wspomóc się również domowymi sposobami, aby złagodzić nieprzyjemne objawy takie jak brzydki zapach i męczący świąd. Wystarczy wymoczyć stopy w pewnej miksturze, o której dowiesz się w dalszej części artykułu.

Masz grzybicę paznokci? Wymocz w tym stopy i złagodź przykre objawy

Jeśli masz skłonności do infekcji grzybiczych stóp to koniecznie wypróbuj rewelacyjnego produktu jakim jest sól lecznicza BingoSpa. Możesz kupić ją tutaj za 10 zł.  Zawiera ona związki mineralne, wyciągi z krwawnika, melisy, tymianku, glistnika i kory dębu. Oprócz tego wyróżnia się pięknym zapachem i jest przebadana dermatologicznie. Wystarczy wsypać odpowiednią ilość do ciepłej wody i wymoczyć stopy. Będą odświeżone, pachnące i przede wszystkim jest to świetną praktyką profilaktyczną.

Pamiętaj przede wszystkim o higienie stóp oraz obuwia i leczeniu farmakologicznym pod nadzorem lekarza dermatologa. Dzięki odpowiednim lekom i profilaktyce w postaci moczenia stóp w soli leczniczej skutecznie pozbędziesz się przykrego problemu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę