masz kaca

Okazji do wypicia alkoholu pojawia się naprawdę bardzo często. Impreza u znajomych? Urodziny rodziców, a może wyjście do pubu z ukochaną? Czy o kacu powinniśmy pomyśleć jeszcze przed pójściem na imprezę? Oczywiście! Ale co, kiedy jakaś okazja wydarzyła się całkiem spontanicznie, a rano budzimy się ze złym samopoczuciem?                Masz kaca? Wypróbuj najbardziej skutecznego sposobu, a przejdzie Ci w kilka chwil! 

Budzisz się rano z ogromnym bólem głowy? Masz mdłości lub wymioty i brak apetytu? Boli cię brzuch i masz dreszcze na całym ciele? Czujesz, że jesteś zmęczony? Problemy z koncentracją, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, jesteś wrażliwy na światło, różne dźwięki, dotyk oraz zapach – wszystko to powoduje ból. To tylko kilka z objawów zatrucia alkoholowego.

Kac bardzo niekorzystnie wpływa na psychikę. Sprawność intelektualna ulega zmniejszeniu i zwiększa się ryzyko zawału serca. Obniża także układ immunologiczny. Kac aż na kilkanaście godzin zaburza prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Kac – co jest jego przyczyną?

Głównym składnikiem napoi alkoholowych jest etanol – alkohol etylowy. Kiedy dostanie się do krwioobiegu, razem z krwią w bardzo szybkim tempie rozprzestrzenia się po całym ciele. Organizm ludzki przekształca większość etanolu w aldehyd octowy, a następnie w kwas octowy i na końcu w dwutlenek węgla.

W tym procesie powstaje aldehyd octowy, który sprawia, że odczuwamy nudności i ból głowy. Właśnie dlatego uważa się go za główną przyczynę pojawienia się zatrucia alkoholowego – kaca. Kiedy pijemy, doświadczamy działania etanolu, a wtedy, gdy już trzeźwiejemy – aldehydu octowego. Proces trzeźwienia oznacza, że alkohol przekształca się w aldehyd.

Przyczyną występowania kaca jest też silnie trujący metanol – alkohol metylowy. Jest obecny w śladowych ilościach we wszystkich rodzajach napoi alkoholowych, różnią się one jedynie jego stężeniem. Zwracając uwagę na procent metanolu w alkoholach, to najkorzystniejszymi dla organizmu są: spirytus, czysta wódka, wódki gatunkowe, whisky, koniak, wino.

Masz kaca i szukasz sposobu na ulgę? Ten domowy sposób sprawi, że kac przejdzie w kilka chwil!

Najlepszym sposobem na kaca jest wypicie bardzo tłustego rosołu, a mianowicie kostki rosołowej – bulionu, który ma bardzo dużo  tłuszczy i przypraw. Wystarczy, że na szklankę wody dodasz jedną kostkę rosołową. Zawarte tłuszcze osłonią Twój żołądek, który przeżywa nieprzyjemne rewolucje i sprawi, że dokuczające objawy kaca przejdą w kilka chwil!Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę