Z pewnością słyszałeś, że alkoholu nie wolno łączyć z wieloma lekami. Ale z którymi dokładnie? Z czym jeszcze nie można łączyć alkoholu?

Należy pamiętać, że alkohol to substancja aktywna i może zmieniać działanie innych substancji, na przykład je wzmacniać je osłabiać. Tak jest na przykład z łączeniem energetyków i alkoholu. To nie jest najlepszy pomysł. W napojach energetycznych znajduje się dużo kofeiny i innych substancji pobudzających, które zmniejszają relaksujące działanie alkoholu. Ponadto trzykrotnie zwiększa się ryzyko upicia.

Nie warto łączyć alkoholu z lekami, szczególnie na alergię. Spowodują że wzmocniony zostanie efekt uspokajający, co spowoduje, że będziesz śpiący i zmęczony. Nie warto go łączyć również z lekami na zgagę. Przez to alkohol będzie się utrzymywał długo w organizmie i rano możesz mieć problem z kierowaniem pojazdu.

Jak informuje redakcja Women’s Health alkoholu nie można łączyć z paracetamolem – bo może uszkodzić wątrobę. Natomiast ibuprofen spowoduje, że będziesz mógł więcej wypić. Nie wolno jednak brać więcej niż dwie – trzy tabletki przed imprezą. W kwestii antybiotyków, zdania są podzielone. Z niektórymi alkohol może wchodzić w reakcję z innymi nie. Jednak z pewnością alkohol osłabia układ odpornościowy, a to ma znaczenie po antybiotykoterapii.

Alkoholu nie warto pić także podczas lotu samolotem. Wtedy zjawisko jet lagu może być bardziej uciążliwe. Alkohol może działać także jak afrodyzjak, zwiększa podniecenie i tłumi aktywność części mózgu odpowiedzialnej za samokontrolę. To ułatwia zbliżenie. Dlatego można przed miłosnym uniesieniem wypić odrobinę, ale w dużej ilości nie będzie to korzystne. Alkoholu nie powinno się również pić na słońcu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę