Wiele osób ma problem z obrzękniętą i opuchniętą twarzą. Zastanawiają się – jak pozbyć się opuchlizny twarzy? Dlaczego tak się dzieje? Co jest tego przyczyną? Jak ustrzec się przed tym problemem?

Jak informuje Wizaz.pl na opuchliznę twarzy ma wpływ wiele czynników. W przypadku gdy taka sytuacja powtarza się cyklicznie, to przyczyną mogą być poważne problemy zdrowotne np. choroby tarczycy czy nieprawidłowości w pracy nerek. Opuchnięta twarz często jest efektem zastoju limfy w tkankach podskórnych. To skutek siedzącego trybu życia oraz zbyt małe nawodnianie organizmu.

Czasem opuchnięta twarz jest wynikiem zabiegu stomatologicznego, albo jest efektem towarzyszącym podczas bólu zęba czy zapaleń w obrębie jamy ustnej. Jakie są inne przyczyny opuchniętej twarzy? Reakcja alergiczna lub na leki, choroba autoimmunologiczna, miesiączka, gorączka. Często opuchniętą twarz mają również osoby nadużywające alkoholu.

Na szczęście są skuteczne sposoby na opuchniętą twarz. Głownie ma tu znaczenie odpowiednia dieta. Warto zrezygnować ze spożywania dużych ilości soli i cukru. Należy pić dużo wody. Nie należy przesadzać z alkoholem, kawą i papierosami. Warto stosować również kompresy z rumianku, kompresy z ogórka i ziemniaków. Pomocny będzie również masaż lodem.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę