Godziny spędzone w fotelu przed biurkiem, mają wpływ na wygląd sylwetki. Eksperci z University of Zaragoza w Hiszpanii wyliczyli, że siedzenie ponad 4 godzin dziennie zwiększa ryzyko otyłości brzusznej o 170%! Duży i wylewający się zza paska brzuch to nie jedyny efekt siedzącego trybu życia.

Jak informuje redakcja Men’s Health siedząca praca ma wpływ przede wszystkim na kręgosłup. Siła nacisku, która działa na kręgosłup w pozycji siedzącej, wzrasta o 40%, a gdy siedzisz zgarbiony o kolejne 40%. Chodzi o spłaszczenie łuku w odcinku lędźwiowym Twojego kręgosłupa. W efekcie możesz nabawić się nacisku na nerwy, co może objawiać się okropnym bólem.

Siedzący tryb życia ma również wpływ na serce. Siedząc ponad 6 godzin dziennie, jesteś o 18% bardziej narażony na śmierć z powodu choroby serca. Ludzie spędzający czas w pozycji siedzącej dwa razy częściej trafiają do szpitala z podejrzeniem zawału serca.

Na co jeszcze ma wpływ długie przesiadywanie w pracy przed komputerem? Wiele osób zmaga się z bólem nadgarstków – czyli cierpi na tzw. zespół cieśni kanału nadgarstka. Kolejnym problemem jest bezsenność, a także hemoroidy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna