nocne objawy omikronu
fot. Pixabay

Zakażenie Omikronem może nasilać objawy nocą. Według informacji z innych państw, przeważającymi dolegliwościami są suchy kaszel, ból gardła i nocne poty. Przez to możemy mieć zaburzony sen, który prowadzi do osłabienia naszego organizmu.

Więcej na temat nocnych objawów Omikronu wyjaśniła prof. Joanna Zajkowska z kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB, podlaska konsultant ds. epidemiologii dla portalu portal.abczdrowie.pl.

– Infekcja wywołana Omikronem może być podobna do zakażeń sezonowych. Najczęściej wymieniane objawy to: ból gardła, drapanie w gardle, ból głowy, osłabienie, zmęczenie, bóle w plecach, biegunki. Okazuje się, że jest bardzo dużo podobieństw pod względem objawów między grypą a Omikronem, m.in. ból głowy, ból gardła, osłabienie. W przypadku Omikronu rzadko pojawia się nieżyt nosa, katar, a dominują raczej dolegliwości gardłowe – powiedziała prof. Joanna Zajkowska.

Jak podaje abcZdrowie, niektóre z objawów koronawirusa mogą się ujawniać lub nasilać w nocnych porach. Są to m.in. ból gardła i kaszel. Chorzy mówią o drapaniu w gardle i suchym kaszlu, które najbardziej doskwierają w nocy i utrudniają im zasypianie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę