Masz tę roślinę na parapecie? Może zabić dziecko w 1 minutę!

Na świecie istnieje mnóstwo roślin, które wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i otoczenie lecz są też takie, które mogą być dla nas niebezpieczne i poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu, a nawet i życiu,doprowadzając do śmierci. Koniecznie dowiedz się czy Ty masz tę roślinę w domu, bo być może nie wiedziałeś o jej groźnym działaniu, który może być śmiertelny!

Ta roślina odebrała życie 5-letniemu chłopcu. Jego matka przestrzega wszystkich, którzy posiadają ją w swoich domach.

Matka chłopca o imieniu Esteban do dnia dzisiejszego nie potrafi pogodzić się z tragedią,która im się przydarzyła. Jej pięcioletni syn zmarł, bo włożył do ust kawałek liścia tej rośliny. Język chłopca zaczął puchnąć i nabrzmiewać, co skutkowało uduszeniem.

Czytaj także:  Najlepszy sposób na zmarszczki to…

Niebezpieczna roślina – Difenbachia jest bardzo popularna. Ozdabia wnętrza w wielu domach, ale mało kto z nas wie, jak bardzo może być groźna. Może odebrać życie małemu dziecku w 1 minutę, a dorosłemu w 15 minut. Jej sok jest niezwykle trujący, który po przeniesieniu na palcach do oczu doprowadza do ślepoty.

– Pamiętam dokładnie to straszne wydarzenia… Esteban miał zaledwie 5 lat i powiedział, że źle się czuje. Początkowo myślałam, że jest po prostu zmęczony, jednak, gdy zobaczyłam jak zmieniał się kolor jego skóry a oddech stawał się utrudniony, wiedziałam, że dzieje się coś strasznego… Pogotowie zabrało synka do szpitala, ale niestety lekarze nie zdołali go uratować. Po półgodzinnej akcji ratunkowej Esteban zmarł.

Czytaj także:  Jak zachowuje się narcyz?

Nikt nie był w stanie stwierdzić czym dokładnie zatruł się chłopiec. W jego ciele znalezioną znaczną ilość szczawianów wapnia, które zawarte są własnie w Difenbachii.

Roślina jest mało wymagająca, nie potrzebuje dużej ilości słońca i jest odporna na czynniki zewnętrzne. Decydując się na Difenbachię należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza, gdy mamy małe dzieci. Gdy tylko dojdzie do kontaktu rośliny z oczami lub ustami, natychmiast wezwij pogotowie i przepłukaj usta zimną wodą, przemyj oczy wilgotną szmatką. Warto wypić również mleko.

Czytaj także:  Jaką moc ma jarzębina? To cudowna roślina!

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.