Na świecie istnieje mnóstwo roślin, które wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i otoczenie lecz są też takie, które mogą być dla nas niebezpieczne i poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu, a nawet i życiu,doprowadzając do śmierci. Koniecznie dowiedz się czy Ty masz tę roślinę w domu, bo być może nie wiedziałeś o jej groźnym działaniu, który może być śmiertelny!

Ta roślina odebrała życie 5-letniemu chłopcu. Jego matka przestrzega wszystkich, którzy posiadają ją w swoich domach.

Matka chłopca o imieniu Esteban do dnia dzisiejszego nie potrafi pogodzić się z tragedią,która im się przydarzyła. Jej pięcioletni syn zmarł, bo włożył do ust kawałek liścia tej rośliny. Język chłopca zaczął puchnąć i nabrzmiewać, co skutkowało uduszeniem.

Niebezpieczna roślina – Difenbachia jest bardzo popularna. Ozdabia wnętrza w wielu domach, ale mało kto z nas wie, jak bardzo może być groźna. Może odebrać życie małemu dziecku w 1 minutę, a dorosłemu w 15 minut. Jej sok jest niezwykle trujący, który po przeniesieniu na palcach do oczu doprowadza do ślepoty.

– Pamiętam dokładnie to straszne wydarzenia… Esteban miał zaledwie 5 lat i powiedział, że źle się czuje. Początkowo myślałam, że jest po prostu zmęczony, jednak, gdy zobaczyłam jak zmieniał się kolor jego skóry a oddech stawał się utrudniony, wiedziałam, że dzieje się coś strasznego… Pogotowie zabrało synka do szpitala, ale niestety lekarze nie zdołali go uratować. Po półgodzinnej akcji ratunkowej Esteban zmarł.

Nikt nie był w stanie stwierdzić czym dokładnie zatruł się chłopiec. W jego ciele znalezioną znaczną ilość szczawianów wapnia, które zawarte są własnie w Difenbachii.

Roślina jest mało wymagająca, nie potrzebuje dużej ilości słońca i jest odporna na czynniki zewnętrzne. Decydując się na Difenbachię należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza, gdy mamy małe dzieci. Gdy tylko dojdzie do kontaktu rośliny z oczami lub ustami, natychmiast wezwij pogotowie i przepłukaj usta zimną wodą, przemyj oczy wilgotną szmatką. Warto wypić również mleko.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę