Masz tę roślinę w domu
YouTube screen | simple, easy & real life hacks

Masz tę roślinę w domu? Jeśli tak, to jesteś szczęściarzem. Czy wiedziałeś jakimi właściwościami się wyróżnia? Sprawdź, a nie uwierzysz co potrafi zdziałać. 

Wężownica zwana inaczej jako Sansewieria to roślina o wielu korzystnych właściwościach. Jest idealna dla osób, które nie posiadają wiele czasu na pielęgnację. Dlatego ma miano „żelaznej rośliny” – trzeba dokonać sporych zaniedbań, aby doprowadzić ją do złego stanu. Z wyglądu jest bardzo charakterystyczna, a jej odcień zieleni świetnie komponuje się w skandynawskich czy klasycznych, eleganckich wnętrzach. Jednak mało kto wie co potrafi zdziałać wężownica. Przeczytaj o tym w dalszej części artykułu.

Masz tę roślinę w domu? Jesteś szczęściarzem

Sansewieria oprócz walorów estetycznych ma świetny wpływ na oczyszczanie powietrza z toksyn, takich jak amoniak, benzen, formaldehydy, trójchloroetylen oraz toluen i ksylen. Trzymając ją na oknie działa niczym filtr na powietrze, które wpada do mieszkania. Wężownica jest sukulentem i prowadzi fotosyntezę typu CAM, która opiera się na pochłanianiu dwutlenku węgla w nocy. Dlatego zaleca się, by trzymać ją w swojej sypialni. Dzięki niej twoje powietrze będzie czyste, a twój sen będzie głęboki i odprężający.


WAŻNE! Jeśli masz zwierzęta domowe, a zwłaszcza koty to niestety ta roślina nie może być w ich zasięgu. Jest trująca, dlatego istotne jest, by o tym pamiętać. Objawy zatrucia u kotów są charakterystyczne: podrażnienie pyszczka, żołądka, wymioty, biegunka. Konieczna jest wtedy wizyta u lekarza weterynarii.Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę