Fot. ilustr./Pexels.com/Gustavo Fring

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że specjalny kwestionariusz, który każdy musi wypełnić przed zaszczepieniem się na COVID-19, jest już dostępny online. W ten sposób zostanie skrócona procedura szczepienia, gdyż nie będzie konieczne wypełnianie druku dopiero w punkcie szczepień.

Jak wynika z depeszy PAP, kwestionariusz badania przesiewowego, który jest podstawą do zakwalifikowania na szczepienie, jest dostępny w internecie za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta w zakładce „Profilaktyka”. Znajdują się w nim pytania dotyczące aktualnego stanu zdrowia osoby chcącej się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Należy w nim podać przebyte choroby i przyjmowane ewentualnie lekarstwa, jak również poinformować o fakcie chorowania na COVID-19 oraz o objawach, które mogłyby wskazywać na prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem.

Dokument po wypełnieniu należy potwierdzić i wysłać. Punkt szczepień otrzyma w ten sposób dostęp do formularza, my zaś nie będziemy go już musieli wypełniać w samym punkcie.

Osoby, które nie chcą przesyłać wniosku online, mogą go pobrać ze strony internetowej, wydrukować i wypełnić, a następnie przedstawić w punkcie szczepień.

Podczas procedury wysłania wniosku online występują dwa ograniczenia. Dokument nie będzie zakwalifikowany przez system, jeśli twierdząco odpowiemy na jedno z dwóch pierwszych pytań, które dotyczą objawów koronawirusa oraz tego, czy przechodziliśmy COVID-19 i jesteśmy ozdrowieńcem. Formularz nie może też być wypełniony przez opiekuna niepełnoletniego dziecka.

Ponieważ kwestionariusz jest podstawą do zakwalifikowania na szczepienie, wszelkie wątpliwości należy zgłosić także w punkcie szczepień osobie dopuszczającej do szczepienia lub szczepienie wykonującej.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat