Masz w domu folię spożywczą
YouTube screen | Nefis Sanal Lezzetler

Masz w domu folię spożywczą? Jeśli tak to koniecznie musisz poznać i wypróbować pewnego sposobu, jest bardzo przydatny i skuteczny.

Folia spożywcza przydaje się w sytuacji gdy musimy zakryć jedzenie, jest pomocna w przechowywaniu żywności. Jednak mało kto wie o jej niezwykłym zastosowaniu. Przeczytaj na czym polega ta rewelacyjna sztuczka i dlaczego powinieneś ją zapamiętać na dłużej.

Masz w domu folię spożywczą? Zastosuj ten genialny trik

Każdy choć raz przygotowywał ciasto drożdżowe na pizzę. Podczas wałkowania często przykleja się do wałka i rwie. Okazuje się, że jest na to patent z wykorzystaniem folii spożywczej. Co trzeba zrobić?

Kawałek folii rozłóż na blacie kuchennym, następnie połóż kawałek ciasta na środku i umieść na wierzch drugi kawałek folii. Teraz śmiało możesz wałkować ciasto bez obaw, że się porwie i przyklei. Folia sprawdzi się w przypadku innych ciast, np. na pierogi i wiele innych dań, w których trzeba używać wałka.

Jeśli lubisz szybkie i proste triki to koniecznie zobacz jak za pomocą folii wyczyścić kuchenkę gazową. Pisaliśmy o tym tutaj.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę