Do internetu właśnie trafił spot, w którym politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego kpią z wystąpień kampanijnych Mateusza Morawieckiego. Klip jest odpowiedzią na ataki na ludowców ze strony PiS we właśnie rozpoczętej walce o samorządy i o głosy elektoratu wiejskiego.

Prawo i Sprawiedliwość przed tegorocznymi wyborami samorządowymi poświęca atakom na PSL dużo więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej. Dzieje się tak dlatego, że partia rządząca chce przejąć przynajmniej część z 21 proc. głosów, jakie PSL zdobyło w poprzednich wyborach samorządowych w 2014 roku.

Peeselowcy w odpowiedzi na zaczepki ze strony PiS ruszyli do ataku o 9 rano w niedzielę, wpuszczając do sieci klip „Mateuszek Kłamczuszek”, w którym punktują pojawiające się w wystąpieniach premiera kłamstwa na temat PSL.

Ludowcy atakują w spocie premiera między innymi za to, że zarzucił im prywatyzację przedsiębiorstw rolniczych, choć największe firmy, jak choćby Hortex, sprzedawano prywatnym właścicielom za rządów AWS. PSL punktuje też kłamstwo Morawieckiego polegające na przypisywaniu obecnej władzy wprowadzenie tzw. kosiniakowego, czyli zasiłku macierzyńskiego dla kobiet pracujących na wsi. Szef rządu chwali się, że to PiS wprowadziło „wypłacane co miesiąc mniej więcej 1000 zł dla kobiet w rolnictwie”, a prawda jest taka, że był to zrealizowany w 2015 roku pomysł PSL.

 

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna