Media rozpisywały się o makabrycznej zbrodni na dziecku do jakiej doszło w 2017 r. Teraz zapadł w tej sprawie wyrok. Chodzi o młoda kobietę, które po urodzeniu dziecka schowała je do szuflady. Wcześniej owinęła je w foliowe siatki i ręczniki. Dziecko dusząc się umierało przez kilkanaście minut. Teraz już wiemy jaką karę przyjdzie zapłacić matce za tak potworną zbrodnię.

Do morderstwa doszło w Lublinie w 2017 roku, ale dopiero teraz Weronice B. sąd wymierzył karę 10 lat więzienia. Za zabicie własnego dziecka sprawczyni groziła dożywotnia odsiadka. Sąd Okręgowy w Lublinie w swojej decyzji brał jednak pod uwagę młody wiek matki i to, że cieszyła się dobrą opinią.

Ciąża jak się okazuje była przed ojcem dziecka i rodziną ukrywana. Do porodu doszło w łazience. Potem kobieta owinęła foliowymi siatkami niemowlę i włożyła do szafki gdzie się udusiło. Biegli w toku wykonywanych czynności stwierdzili, że dziecko umierało przez kilkanaście minut.

Sama matka tłumaczył, że dziecko po urodzeniu było chore. Opinie biegłych jasno jedna wskazały, że dziewczynka było zdrowa i zdolna do egzystencji poza łonem matki.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę