8-latka zaginęła na plaży w Sopocie. Odnalazła się w Gdańsku Jelitkowie
fot. Pixabay

Ta sytuacja przeraziła wszystkich! W sobotę na plaży w Sopocie zaginęła 8-letnia dziewczynka. Matka przez kilka minut samodzielnie szukała dziecka, ale dziewczynki nigdzie nie było. W końcu kobieta zaalarmowała ratowników, którzy niezwłocznie podjęli działania. 8-latkę na szczęście udało się odnaleźć całą i zdrową! Finał poszukiwań był bardzo zaskakujący – okazało się, że dziewczynka to mała podróżniczka. Na piechotę przeszła całkiem długi dystans!

Wypoczywająca na sopockiej plaży kobieta przeżyła kilka chwil wielkiej grozy. W pewnym momencie straciła z oczu swoją 8-letnią córkę. Dziewczynka kompletnie przepadła, a to nie wróżyło nic dobrego… Przez pewien czas przerażona kobieta poszukiwała dziecka samodzielnie, ale nigdzie nie mogła znaleźć córki. W końcu poprosiła o pomoc ratowników z Sopockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. WOPR-owcy ruszyli na poszukiwania dziewczynki.

„Słysząc taki komunikat zawsze zadajemy pytanie «Czy była możliwość wejścia dziecka do wody». W tym przypadku na szczęście nie było takiej możliwości, więc ratownicy zaczęli intensywnie obserwować sopockie plaże z wież oraz quadów w celu odnalezienia dziecka. Pomimo braku możliwości wejścia do wody zapadła decyzja, aby sprawdzić 200-metrowy odcinek za pomocą drona wraz z jednostką pływającą” — przekazało Sopockie WOPR na Facebooku.

Mama 8-latki przeżyła nad Bałtykiem osobisty horror. 8-letnia córka nagle zniknęła z jej pola widzenia. Finał poszukiwań był zaskakujący!

Im czas bardziej upływał, tym sytuacja stawała się coraz bardziej niepokojąca. Po dziewczynce nie było śladu. Minęło 40 minut poszukiwań i to wówczas nastąpił przełom. Jeden z plażowiczów powiedział ratownikom, że zauważył dziewczynkę… w Gdańsku Jelitkowie! To bardzo daleko od miejsca, w którym zaginęła 8-latka.

WOPR-owcy od razu podchwycili wskazówkę. Ratownicy pojechali we wskazanym kierunku na quadach. Jednostka Q4 odnalazła dziewczynkę przy wejściu 58 w Gdańsku.

„Po około półtorej godziny poszukiwań, nasza jednostka Q4 odnalazła dziewczynkę na wejściu 58 w Gdańsku. Warto zaznaczyć, że zgłoszenie zostało dokonane na wejściu nr 27 w Sopocie. Okazało się, że 8-letnia dziewczynka przeszła samodzielnie dystans około 4 km” — przekazało Sopockie WOPR.

Incydent miał szczęśliwy finał, ale ratownicy i tak podkreślają, aby potraktować tę sytuację jako przestrogę. „Drodzy rodzice, chcielibyśmy przypomnieć Wam o pilnowaniu swoich dzieci na każdym kroku! Dodatkowo sugerujemy wyposażyć dzieci w opaski z Waszym numerem telefonu, aby ułatwić kontakt w razie potrzeby. Takie opaski można uzyskać za darmo bezpośrednio u naszych ratowników” — zaapelowali WOPR-owcy.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!