policja
Pixabay.com

Do drastycznego zdarzenia doszło w Nowym Dworze. Mężczyzna został oskarżony przez wrocławską prokuraturę o zabójstwo swojej żony. Śledczy stwierdzili, że wyrzucił ją z balkonu na drugim piętrze bloku mieszkalnego.

Akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Nowego Dworu wpłynął do Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Portal TuWroclaw.com podaje, że Wojciech K. usłyszał zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim swojej żony Weroniki C.

Mężczyzna miał wyrzucić kobietę przez balkom w nocy z 16 na 17 sierpnia 2021 roku. Weronika C. w wyniku upadku z dużej wysokości doznała poważnych obrażeń, które doprowadziły do jej śmierci. Nie pomogła nawet akcja ratunkowa. Miała złamaną kość czaszki i inne urazy wewnętrzne.

Rzeczniczka wrocławskiej prokuratury zdradziła, że między małżonkami wielokrotnie miało dochodzić do kłótni. „Oskarżony od wielu lat nadużywał alkoholu, pod wpływem którego stawał się agresywny” – mówi Małgorzata Dziewońska.

W rodzinie były prowadzone niebieskie karty i odnotowywano interwencje policji związane z agresywnym zachowaniem mężczyzny – dodaje Dziewońska. W chwili zdarzenia Wojciech K. również był pijany. Podczas zatrzymania miał 1,27 mg/l w wydychanym powietrzu. Daje to prawie 3 promile.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!