Europosłanka PiS Beata Mazurek ostro zaatakowała Małgorzatę Kidawę-Błońską oraz Grzegorza Schetynę za ich słowa o dążeniu PiS do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Jak stwierdziła na Twitterze, są oni „monotematyczni z politycznym intelektualnym deficytem”.

Mazurek odniosła się w ten sposób między innymi do wpisu Kidawy-Błońskiej na Twitterze, opublikowanym podczas trwającej właśnie wizyty w Londynie. „Czytam, co mógłby zgotować nam niedługo Andrzej Duda. Dopilnuję, żeby się to nie wydarzyło”, napisała kandydatka KO na prezydenta.

Z kolei Grzegorz Schetyna w kontekście brexitu pisał, że jest to „smutny początek drogi w nieznane”. „Brexit raduje populistów, a nas musi ostrzegać przed konsekwencjami ich polityki. Najbliższe lata w Polsce będą o tym, czy będziemy następni”, zauważył były przewodniczący PO.

Mazurek podkreśliła, że straszenie Polaków polexitem to sposób uprawiania polityki charakterystyczny dla całej Platformy Obywatelskiej. „Zamiast nowego otwarcia, programu i konstruktywnych propozycji kolejny raz zdarta płyta polexitu”, podkreśliła.

Zdaniem eurodeputowanej PiS Polacy nie dadzą się nabrać na tę propagandę i w majowych wyborach prezydenckich zagłosują na Andrzeja Dudę. „Zapewniam, Polacy są mądrzy i nie uwierzą w wasze insynuacje i oskarżenia. Kłamstwem nie wygracie z Andrzejem Dudą”, napisała na Twitterze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę