Znany aktor zakażony koronawirusem. Opowiada, jak się czuje

REKLAMA

Popularny aktor Artur Barciś, znany między innymi z seriali „Miodowe lata” i „Ranczo”, poinformował, że jest zakażony koronawirusem. W specjalnym firmie w formie wiersza opublikowanym w serwisie You Tube przestrzegł wszystkich przed lekceważeniem zagrożenia ze strony COVID-19, na którego „nie ma lekarstwa”, dlatego trzeba „zmierzyć się z nim samodzielnie”.

– Myślisz, że cię to ominie, że ciebie to nie dotyczy. Nie ma go w twojej rodzinie, nie ma go w twojej okolicy. Nagle niespodziewanie czujesz, że coś się nie zgadza. Że nie smakuje śniadanie czy twoje ciało cię zdradza. Powoli, metodycznie, jak bardzo sprawny mechanizm. Wysyła swoje wytyczne, przejmując już twój organizm – mówi w filmie Barciś.

W kolejnej części spotu przedstawia objawy koronawirusa i skutki w organizmie, jakie on wywołuje, których aktor „doświadcza codziennie”.

REKLAMA

– Kaszel z rana do nocy, potem od nocy do rana. Będziesz się zwijał z niemocy, osłabniesz od niewyspania. Gorączka cię mokrym kocem rozbije na tysiąc drgawek. A suchy kaszel jak z procy odbierze wiarę w poprawę. Mdłości, ból mięśni, głowy, nogi i ręce jak z waty. Obcy się wybrał na łowy i wali do ciebie z armaty – opisuje artysta symptomy choroby.

Następnie Barciś zwraca się z apelem do wszystkich odbiorców, aby nie lekceważyli koronawirusa oraz nie liczyli na to, że w ich przypadku infekcja przebiegnie bezobjawowo i że zdołają zapanować nad wirusem.

– Dziś ty jesteś jego sługą, masz tańczyć, jak ci zanuci. Więc będziesz robił, co każe. Zwiniesz się w rogu pokoju, a on ci wtedy pokaże, w jakim jest dzisiaj nastroju. Samotność dobije cię z boku, choć masz przyjaciół, rodzinę. Nikt cię nie wyrwie z rynsztoku ani na jedną godzinę – ostrzega.

REKLAMA

Podziel się: