Mężczyzna na wózku zginął w pożarze. Nie miał szans na ucieczkę

Pożar toalety w wałbrzyskiej galerii handlowej
fot. Pixabay

W środę w miejscowości Koziróg Rzeczny w województwie kujawsko-pomorskim doszło do tragicznego pożaru w budynku wielorodzinnym, w wyniku którego zginęła jedna osoba. Był to niepełnosprawny mężczyzna, poruszający się na wózku inwalidzkim.

REKLAMA

28 lutego w godzinach popołudniowych Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w miejscowości Koziróg Rzeczny, na granicy województw kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

Do pożaru wysłane zostały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Tłuchowa i Tłuchówka. Paliło się jedno z pomieszczeń w domu wielorodzinnym, a przed przybyciem pomocy ewakuowało się dziewięć osób.

REKLAMA

Niepełnosprawny zginął w pożarze

Po przyjechaniu na miejsce okazało się, że w pomieszczeniu, w którym znajdował się piec, znajdował się ostatni z mieszkańców domu. Był nim niepełnosprawny mężczyzna, który poruszał się na wózku inwalidzkim. Nie miał szans na przeżycie.

– Strażacy ugasili wózek, wydostali mężczyznę ze środka, ale oparzenia były bardzo rozległe. Lekarz, który przybył z załogą LPR, stwierdził zgon 64-latka – tłumaczy bryg. Andrzej Myśliwiec, dowódca JRG w PSP w Lipnie.

REKLAMA

Podziel się: