fot. Presidential Press and Information Office | Creative Commons Attribution 4.0

Nowe pomysły prosto z Kremla. Były premier Federacji Rosyjskiej i najbardziej znana marionetka Władimira Putina – Dmitrij Miedwiediew – zaproponował, aby nałożyć sankcje… na członków Prawa i Sprawiedliwości oraz wyborców PiS. Jest to odpowiedź Miedwiediewa na słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który zaproponował nałożenie sankcji na członków i wyborców partii Putina.

W poniedziałek szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na ogrom skali ludobójstwa, jakie przyszło nam oglądać w XXI wieku na Ukrainie. Zaznaczył, że Rosjanie – wycofujący się ukraińskiej miejscowości Bucza – pozostawili na ulicach ponad 300 martwych cywili „zamordowanych w sposób, który znamy z dawnych lat, z różnych wydarzeń z historii”.

„Te krwawe zbrodnie, których dopuszczają się Rosjanie to ludobójstwo i muszą być osądzone jak zbrodnia ludobójstwa” – powiedział premier. „Po czterdziestu dniach agresji Rosji na Ukrainę nikt nie ma wątpliwości, że to, z czym mamy do czynienia to czyste zło” – powiedział premier.

Z tego powodu Morawiecki wezwał europejskich liderów do nałożenia naprawdę bolesnych dla Kremla sankcji, takich, „które wreszcie złamią machinę wojenną Putina, które zabiorą jej powietrze, które doprowadzają do skonfiskowania majątku Federacji Rosyjskiej, zdeponowanego w bankach zachodniej Europy, które doprowadzą wreszcie do skonfiskowania majątków oligarchów rosyjskich wspierających Putina, wspierających faszystowski reżim rosyjski, takich, które złamią tą agresywną politykę Putina” – mówił.

Wzajemne sankcje na wyborców partii rządzących. Morawiecki proponuje, Miedwiediew odpowiada

„Zaproponowaliśmy na ostatniej Radzie Europejskiej sankcje także na wszystkich członków partii Jedna Rosja – partii Putina. To nie tylko on jest odpowiedzialny, wszyscy są współodpowiedzialni. Ci, którzy milczą, ci, którzy wspierają Putina” – podkreślił.

Na słowa Morawieckiego zareagował były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew (pełnił urząd w latach 2008-2012). Nazwał Morawieckiego „pseudo-premierem i rusofobem”.

„W odpowiedzi na inicjatywę polskiego pseudo-premiera Morawieckiego, który z powodu rusofobii kompletnie wypadł z torów i zaproponował nałożenie sankcji na wszystkich członków partii Jedna Rosja, możemy rozważyć nałożenie symetrycznych sankcji na wszystkich członków i ogólnie wszystkich tych, którzy głosują na Prawo i Sprawiedliwość” – zaproponował Miedwiediew, cytowany przez agencje TASS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę