Mieszam z wodą i wlewam do żelazka
Pixabay

Mieszam z wodą i wlewam do żelazka. Ten trik sprawia, że ubrania wyglądają jakby wyszły prosto z pralni. Koniecznie sprawdź na czym polega.

Większość z nas marzy o tym, aby ubrania zawsze wyglądały nieskazitelnie – jak prosto z pralni, czyste, wyprasowane i pachnące. Zdarza się jednak, że nawet po wypraniu, niektóre ubrania mogą pozostać pogniecione i nieestetyczne, a kwintesencją tego są plamy, które pozostawia żelazko. Poznaj genialny sposób na ubrania bez plam i zagnieceń.

Mieszam z wodą i wlewam do żelazka. Efekty są rewelacyjne

Jednym ze sposobów, aby poprawić jakość prasowania i uzyskać efekt bez plam jest odpowiednie przygotowanie wody, którą wlewamy do żelazka. Woda, którą używamy do prasowania odgrywa ważną rolę w procesie usuwania zagnieceń i pofałdowań. Woda z kranu może zawierać związki mineralne, takie jak wapń czy magnez – mogą zostawiać ślady na ubraniach i utrudniać uzyskanie gładkiego materiału. Aby temu zapobiec, warto spróbować prostego triku z wykorzystaniem cytryny i octu – wystarczy wymieszać sok z cytryny i trochę octu oraz połączyć z wodą i wlać do żelazka.

Cytryna jest naturalnym środkiem czyszczącym i wybielającym, który może pomóc w usunięciu trudniejszych plam i zagnieceń z tkanin. Wyciśnij sok z połówki cytryny i wymieszaj go z wodą. Taka mieszanka działa również odświeżająco i nadaje ubraniom delikatny zapach cytrynowy. Ocet pomoże rozpuścić osady mineralne w żelazku oraz zmiękczy wodę, co ułatwi prasowanie i zapobiegnie pozostawianiu niechcianych plam na tkaninach. Prasowanie stanie się łatwiejsze, a Twoje ubrania zyskają nowy, świeży wygląd.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę