REKLAMA

Poznań
Fot. Google Maps

Jeden z mieszkańców Poznania za pośrednictwem lokalnych mediów ostrzegł, że po osiedlu domów jednorodzinnych chodzą fałszywi dekarze. Oszuści mają proponować usługę wymiany rynny w zamian za spore pieniądze. Proceder ten jest znany jednak w całej Polsce.

REKLAMA

O sprawie poinformował portal epoznan.pl. Jeden z czytelników opisał sytuację, która mocno go zaniepokoiła. Twierdzi on, że o mały włos, a stałby się ofiarą oszustów, którzy grasują po jednym z osiedli domków jednorodzinnych. Ostrzegł innych.

Chciałbym przestrzec przed „dekarzami” na Ogrodach. Kilku mężczyzn ledwo mówiących po polsku oferuje wymianę rynny za 300 zł, pokazując rzekome miejsca przecieków. Zwłaszcza tych za domem, których z ulicy nie widać – mieszkaniec Poznania napisał w wiadomości do epoznan.pl.

REKLAMA

Podejrzenia mieszkańca Poznania mogą być słuszne, ponieważ policja od dawna informuje o działalności oszustów „na rynnę”. To metoda, w ramach której oszuści podają się za dekarską ekipę remontową i proponują wymianę rynien za „atrakcyjną kwotę”. Ostatecznie kończy się na kilku tysiącach zaliczki.

– Policjanci apelują, aby nie wierzyć w „atrakcyjne oferty” i nie działać pod presją czasu. Przestrzegamy przed wpuszczaniem do domów nieznanych nam osób. Prosimy również, by przestrzec przez tego typu oszustwami naszych bliskich, zwłaszcza osoby starsze – naszych rodziców i dziadków, którzy nie korzystają na co dzień z Internetu – podkreśla Polska Policja.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA