Krzyż
Fot. TVP 3 Gorzów Wielkopolski

Mieszkańcy Bródna w Warszawie od jakiegoś czasu skarżą się, że krzyż wieńczący kościół św. Włodzimierza zbyt mocno świeci. Sprawą zajął się już Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, a do sprawy włączył się nawet radny PiS.

O sprawie informuje „Super Express”. Dotyczy ona religijnego symbolu na kościele św. Włodzimierza przy ul. Kondratowicza na Bródnie. Problemy zaczynają się w nocy, gdy zaczyna on zbyt mocno według mieszkańców świecić.

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dostał anonimowe zgłoszenie od jednego z mieszkańców. Pod koniec marca parafia dostała informację, że ma 21 dni na przeprowadzenie niezbędnych pomiarów. – Nikt się do mnie z tym problemem nie zgłosił – tłumaczył dla polsatnews.pl proboszcz ks. Marek Twarowski.

Radny Prawa i Sprawiedliwości Cezary Wąsik włączył się do dyskusji i przyznał, że sprawa z krzyżem jego zdaniem ma „drugie dno”. Przyznał, że krzyż świeci w taki sam sposób od kilkunastu lat i jak dotąd nikomu to nie przeszkadzało.

– PINB wezwał parafię do przedłożenia sprawozdania z badań natężenia oświetlenia krzyża na kościele. Ewidentnie widać, że komuś ten krzyż przeszkadza. Pytanie, czy tak samo przeszkadzają świecące reklamy, czy centra handlowe. Mam nadzieję, że ta sprawa się zakończy bez jakiś większych perturbacji, bo też nie wyobrażam sobie, żeby parafia nie mogła podświetlić krzyża, który jest symbolem i raczej łączy niż dzieli – przyznał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę