Mimo rosnącej liczby zakażeń rząd Szwecji znosi obostrzenia

REKLAMA

Chociaż 20 października zanotowano najwyższy dzienny wzrost zachorowań od czasu rozpoczęcia epidemii w Szwecji, to rząd tego kraju zdecydował się na zniesienie niektórych obostrzeń.

W Szwecji zostanie zwiększony limit publiczności dla wydarzeń sportowych i kulturalnych. Od 1 listopada limit uczestników wydarzeń sportowych i kulturalnych zostanie podniesiony z 50 do 300 osób. Jednocześnie każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w takim wydarzeniu, będzie musiał mieć zapewnione miejsce siedzące oraz zachować dystans społeczny wynoszący co najmniej jeden metr. Limit 50 osób pozostanie nadal w klubach nocnych.

REKLAMA

Szwedzki rząd wycofał również zalecenia dla osób powyżej 70. roku życia oraz należących do innych grup ryzyka. Nie będą one już musiały unikać kontaktów z osobami, z którymi nie zamieszkują, a także przebywania w supermarketach oraz innych zatłoczonych miejscach.

20 października wykryto w Szwecji 3180 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i było to najwięcej od początku marca. Łącznie w Szwecji COVID-19 wykryto u około 109 tys. osób. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło około 6 tys. mieszkańców tego kraju.

REKLAMA

Udostępnij: