Mimo rosnącej liczby zakażeń rząd Szwecji znosi obostrzenia

Chociaż 20 października zanotowano najwyższy dzienny wzrost zachorowań od czasu rozpoczęcia epidemii w Szwecji, to rząd tego kraju zdecydował się na zniesienie niektórych obostrzeń.

W Szwecji zostanie zwiększony limit publiczności dla wydarzeń sportowych i kulturalnych. Od 1 listopada limit uczestników wydarzeń sportowych i kulturalnych zostanie podniesiony z 50 do 300 osób. Jednocześnie każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w takim wydarzeniu, będzie musiał mieć zapewnione miejsce siedzące oraz zachować dystans społeczny wynoszący co najmniej jeden metr. Limit 50 osób pozostanie nadal w klubach nocnych.

Czytaj także:  Koniec Nord Stream 2? Niemiecki parlament zablokował pomoc dla gazociągu
 

Szwedzki rząd wycofał również zalecenia dla osób powyżej 70. roku życia oraz należących do innych grup ryzyka. Nie będą one już musiały unikać kontaktów z osobami, z którymi nie zamieszkują, a także przebywania w supermarketach oraz innych zatłoczonych miejscach.

20 października wykryto w Szwecji 3180 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i było to najwięcej od początku marca. Łącznie w Szwecji COVID-19 wykryto u około 109 tys. osób. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło około 6 tys. mieszkańców tego kraju.

Czytaj także:  Chiny znów walczą z pandemią. Wprowadzają kwarantannę przy granicy z Rosją