Premier, Mateusz Morawiecki udzielił kolejnego w ostatnim czasie wywiadu dotyczącego polskiej gospodarki. W jego opinii, w naszym kraju wszystko wygląda tak, jak należy.

Najwięcej czasu swojej wypowiedzi Morawiecki poświęcił kwestii podatków nakładanych na wielkie, międzynarodowe firmy, które działają na terenie Polski. W jego opinii, takie podmioty powinny płacić zdecydowanie większe składki, niż na przykład rodzinne firmy, działające na lokalnym terenie. Powołał się między innymi na słowa Emmanuela Macrona, który mówił o wprowadzeniu digital tax.

W swojej argumentacji, premier wspomniał, że za jego rządów temat podatków dla międzynarodowych firm uległ podwyższeniu, co pozytywnie wpłynęło na budżet państwa. W ciągu trzech lat wpływy z CIT wzrosły o 10 miliardów złotych (obecnie 44 mld), zaś w sektorze małych i średnich firm nastąpiła obniżka – z 19 do 9 procent.

Następnie Morawiecki wypowiedział się na temat ,,trzynastek” dla emerytów oraz zmian w programie ,,500 plus”. Stwierdził, że zainicjowanie takich akcji pokazuje, w jak dobrej kondycji finansowej jest państwo, a możliwość uzyskania środków na ich realizację nazwał ,,minicudem gospodarczym”.

Podsumowaniem wywiadu było stwierdzenie, że obecny rząd dąży do tego, aby zapewnić Polakom ,,święty spokój i dostatnie życie”. Powołując się na te słowa ocenił, że obecnie realizowane przez rząd projekty są spójne z tymi, które były głoszona podczas pełnienia przez niego funkcji ministra finansów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę