Minister Niedzielski otwarcie zapowiada obowiązkowość szczepień

Fot. Facebook.com/MZGOVPL

Minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się na temat obowiązkowości szczepień dla medyków. Jak wynika z zapowiedzi resortu, w najbliższym czasie powinno być na ten temat wiadomo coś więcej.

REKLAMA

W rozmowie z PAP Niedzielski wskazał, że obowiązek szczepienia medyków najpewniej zostanie wprowadzony w życie. Zapowiedział jednak, że aby tak się stało, będą musiały zostać spełnione pewne przesłanki.

– Powoli docieramy do punktu, gdzie trzeba zacząć o obowiązku szczepień myśleć. W pierwszej kolejności dotyczyłby on personelu medycznego. Za tym odpowiadają się nie tylko lekarze, ale i pacjenci – wskazał Niedzielski.

REKLAMA

Zdaniem ministra zdrowia, ewentualny przymus szczepień z politycznego punktu widzenia byłby bardzo ryzykowny. Niedzielski dodał przy tym, że lista grup priorytetowych przy szczepieniach zawiera medyków, seniorów, nauczycieli i służby mundurowe.

– Trudno odebrać to inaczej, niż zapowiedź obowiązku szczepień, o ile sytuacja epidemiczna wymusi działania z zakresu zarządzania kryzysowego (czyli pojawi się znaczny wzrost zakażeń) – powiedział.

REKLAMA

Udostępnij: