– 11 listopada będzie świętem nietypowym, nie możemy go spędzić tak jak do tej pory. Musimy ograniczyć się do małych grup. Niech w tym roku wyrazem patriotyzmu będzie to, że zostaniemy w domu – powiedział we wtorek na konferencji prasowej Adam Niedzielski.

Minister zdrowia podkreślił, że opanowanie pandemii w Polsce zależy nie tylko od służby zdrowia, ale także jest w rękach każdego obywatela.

–  Jesteśmy w takiej sytuacji, że te reguły izolacji i noszenia maseczek, to jest cały czas to, co musimy pokazywać, że jest naszym najsilniejszym orężem – zaznaczył i dodał: – Jest informacja pozytywna, jeżeli popatrzymy na trendy, to ten wzrost stopniowo maleje. Powoli zbliżamy się do realizacji stabilizacji ścieżki zachorowań.

Szef resortu zdrowia odniósł się także do kwestii szczepionki. – Nie sądzę, żebyśmy szli w kierunku obowiązkowego szczepienia – oświadczył, odpowiadając na pytania dziennikarzy.

Jak ujawnił Niedzielski, szczepionka przeciwko koronawirusowi nie będzie raczej bezpłatna.

– Na pewno będziemy chcieli, żeby ta szczepionka była dostępna w sensie finansowym. Tak, żeby koszt jej zakupu albo warunki refundacji były jak najkorzystniejsze i zachęcały do szczepienia – mówił minister zdrowia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę