Zdj. ilustr./Pixabay.com

Rzecznik rządu Piotr Müller wypowiedział się na temat możliwości wprowadzenia w Polsce francuskiego modelu walki z koronawirusem. W jego ramach dostęp do niektórych miejsc możliwy jest tylko dla osób w pełnik zaszczepionych.

Müller był pytany o dalsze kroki rządu w walce z koronawirusem na antenie Polsat News. Rzecznik rządu zdradził, że na spotkaniu Rady Medycznej w poniedziałek głównymi tematami rozmów były program szczepień i ewentualne wprowadzenie obostrzeń podczas czwartej fali pandemii.

Rzecznik przypomniał także, że aktualnie wszelkie obostrzenia nie obejmują osób zaszczepionych. – Ten model na pewno zachowamy. Jeżeli te limity by się zmniejszały w niektórych miejscach, to te osoby, które są zaszczepione, tymi limitami co do zasady nie będą objęte – powiedział.

Jeśli chodzi o wprowadzenie francuskiego modelu, Müller odparł, że ten temat nie był poruszany. – Oczywiście zastanawialiśmy się, w jaki sposób zwiększyć liczbę osób zaszczepionych, bo to w tej chwili najważniejsza rzecz. Musimy wziąć pod uwagę cały aspekt społeczny, medyczny, prawny. To jest decyzja, która byłaby daleko idąca, ale na ten moment takiego wariantu w pełni wykluczyć nie mogę, ponieważ nauczyliśmy się przez te ostatnie półtora roku, że koronawirus w różny sposób się rozwija – dodał.

W tym lub przyszłym tygodniu z kolei mają zapaść decyzje na temat obowiązkowych szczepień między innymi dla medyków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę