Mój sąsiad robi z tego kompost i podlewa pomidory. Byłam w dużym szoku!

Mój sąsiad robi z tego kompost
Pixabay

Mój sąsiad robi z tego kompost i podlewa pomidory, a one rosną i dają plony większe niż dotychczas widziałam. Zapytałam go, jak pielęgnuje swoje rośliny i z czego wykonany jest tajemniczy kompost. 

REKLAMA

Pomidory to przepyszne owoce, które uwielbia większość osób na tej planecie. Najlepiej smakują te, które wyhodujemy sami, w ogrodzie – na gruncie, w szklarni lub w folii. Mój sąsiad przygotowuje niezwykle skuteczny kompost, który sprawia, że plony rosną jak szalone. Są duże, soczyste, a przede wszystkim bez pestycydów i innych sztucznych dodatków. Kanapki z takim pomidorem smakują nieziemsko. Jak przygotować niezwykły kompost dla pomidorów? 

Mój sąsiad robi z tego kompost. Rosną jak na drożdżach

Mój sąsiad robi z tego kompost
Pixabay

Będąc na działce, poczułam okropny zapach dobiegający od strony sąsiada, który zawsze miał ogromne plony pomidorów. Postanowiłam zapytać, czym jest to spowodowane. Odpowiedział, że przygotowuje kompost z pokrzyw i trawy. Zapach nie powala, ale efekty są bardzo powalające. Wystarczy do kompostownika wrzucać każdego dnia skoszoną trawę i pokrzywy oraz wlać wodę – tyle, by przykryła całą mieszankę. Potem wystarczy przemieszać raz dziennie. 

REKLAMA

Po 2-3 tygodniach nawóz będzie gotowy – wtedy wystarczy wrzucić po porcji pod sadzonkę. A jeśli masz już posadzone pomidory, delikatnie odsuń ziemię wokół rośliny, a następnie dodaj nawóz. Przykryj ziemią i podlej troszkę wodą. Plony będą niezwykle smaczne i ogromne. 

Mój sąsiad podpowiedział mi także, by zawsze obwiązywać pomidory wokół siebie, a nie przywiązywać do łodyg. Dzięki temu można uniknąć uginania się, złamań pod wpływem ciężaru owoców. To bardzo istotna wskazówka i warto o niej pamiętać. 

Udostępnij: