Moja babcia stosuje 1 trik
Pixabay

Moja babcia stosuje 1 trik i ogranicza podlewanie w ogrodzie. Dzięki temu gleba będzie w idealnym stanie i zapobiegniesz pojawianiu się ogromnej ilości chwastów. W dodatku zaoszczędzisz wodę, która jest w tych czasach niezwykle ważna.

Ogród to ulubione miejsce większości osób. Piękne, zdrowe rośliny, zieleń sprawia, że nasz umysł i ciało są odprężone i zrelaksowane. Wyzwaniem może być utrzymanie właściwej wilgotności gleby i zapobieganie wzrostowi chwastów. Czy istnieje skuteczny sposób na rozwiązanie tych problemów? Tak! Moja babcia stosuje 1 genialny trik – mulczowanie. Na czym to polega? Sprawdź.

Moja babcia stosuje 1 trik i ogranicza podlewanie. Efekty są zachwycające

Mulczowanie to technika pokrywania gleby warstwą organicznych materiałów, takich jak słoma, korę drzewa, ścięta trawa lub kompost. Pomaga w zatrzymywaniu wilgoci w glebie, utrzymuje temperaturę, zapobiega wzrostowi chwastów i zwiększa zawartość składników odżywczych. Jest to prosty sposób na utrzymanie zdrowej gleby i ograniczenie potrzeby podlewania. Działa niczym warstwa izolacyjna, która zatrzymuje wilgoć w ziemi i dzięki temu chroni ją przed nadmiernym parowaniem, utratą wody na skutek słońca i wiatru. Dzięki temu możemy zmniejszyć częstotliwość podlewania, oszczędzając czas i wodę.

Jak wykonać mulczowanie w ogrodzie? To proste. Na początku przytnij trawę lub zbierz iście, następnie rozłóż je równomiernie na powierzchni gleby wokół roślin. Upewnij się, że warstwa organicznych materiałów ma grubość około 5-10 cm, aby zapewnić odpowiednią ochronę. Pamiętaj, że warstwa ta nie powinna dotyka łodyg roślin, aby uniknąć gnicia.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!