mol spożywczy
fot. screen Youtube / Futura Ratgeber

Gdy mole spożywcze opanują kuchnię czy spiżarnię, niełatwo jest je zwalczyć. Chociaż czasami przypadkowo wnosimy je do swojego mieszkania. Podpowiadamy, jak naturalnym sposobem okiełznać inwazję moli w domu. Ratunkiem w tej sytuacji może być jedno zioło.

Jeśli uważasz, że mole spożywcze same opuszczą dom, jesteś w błędzie. Owady trzeba wprawnie odstraszyć, aby odechciało się im żerować w mące czy kaszach. Po skuteczny środek wcale nie musisz iść do specjalistycznego sklepu, tylko na… łąkę.

Mole spożywcze – skąd się biorą?

Inwazja tych szkodników w naszym mieszkaniu wcale nie świadczy o tym, że jest w nim brudno. Mole mogą przybyć do nas wraz z zakupami przeniesionymi z supermarketu. Jak się pozbyć niechcianych lokatorów?

Pokarmem moli są ziarna. Larwy chowają się w suchych artykułach spożywczych, a dorosłe organizmy wylatują w kuchennych szafek. Wtedy warto jak najprędzej zrobić dokładne porządki. Dopiero wtedy można użyć ekologicznego remedium przeciwko insektom.

Naturalny pogromca moli spożywczych

Środek skutecznie zwalczający mole znajdziesz na łące. Aż trudno w to uwierzyć, ale owady będą uciekać z mieszkania piorunem. Podczas spaceru zerwij kilka kwiatów wrotyczu pospolitego. Gdy mole poczują jego aromat, przeżyją traumę. Natychmiast się oddalą i nie będą chciały już więcej wracać w to miejsce.

Wrotycz porasta łąki i lasy. Jego specyficzne żółte i delikatne kwiatki zbijają się w fantazyjne koszyczki. Mole nienawidzą aromatu tej rośliny.

Jak wykorzystać wrotycz do walki z insektami?

Kwiaty rośliny zerwij, a potem porozkładaj w regale kuchennym. Mole bez chwili zastanowienia opuszczą pomieszczenie. Nie tylko wrotycz znakomicie działa na mole spożywcze. Warto wypróbować jeszcze 1 metodę.

Liść laurowy skutecznie odstraszy mole

Inny niezawodny sposób na mole polega na użyciu liści laurowych. Ten patent jest idealny dla ludzi, którzy nie znaleźli w pobliżu swego miejsca zamieszkania wrotyczu. Liście laurowe działają na owady niemal tak samo, jak powyższe zioło. Wystarczy usytuować kilka aromatycznych listków w szafkach.Czytaj też: Ślimaki weszły do ogrodu? Rozłóż te liście, a uciekną gdzie pieprz rośnie


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę