Morawiecki: Budujemy drogi, by Polacy czuli się jak na Zachodzie!

– Wkrótce otworzymy kolejny odcinek S3, dobitnie podkreślając, jak rozumiemy ten układ komunikacyjny północ-południe – powiedział Mateusz Morawiecki w sobotę, otwierając odcinek drogi ekspresowej S3, łączący Nową Sól w Lubuskiem z położonym na Dolnym Śląsku Kaźmierzowem. – Budujemy drogi w miejscach, które były zapomniane; dążymy do tego, aby Polacy widzieli, że można się czuć jak na Zachodzie, to główny cel gospodarczo-społeczny naszego rządu – oświadczył premier.

Według Morawieckiego to właśnie po to, aby osiągnąć ten cel, władza – poza tym, że modernizuje i buduje główne drogi – kładzie „ogromny nacisk” na budowę dróg lokalnych. Premier dodał przy tym, nawiązując do otwarcia odcinka S3, że cieszy się, iż „do zachodniej części Polski zagląda Zachód”.

Czytaj także:  Wyciekł tajny sondaż dla Platformy. Wynik zaskakuje!

Szef rządu zauważył jednocześnie, że poprzednicy PiS, czyli rządy PO-PSL, „mało dbały o drogi lokalne, gminne, powiatowe”. Według szacunków podanych przez Morawieckiego przez osiem lat przeznaczyli oni na ten cel jedynie około 5 mld złotych. Jest to tyle, ile rząd PiS, jak zapewnił premier, ma zamiar wydać na drogi w ciągu najbliższego roku.

W sobotniej uroczystości, która odbyła się w pobliżu nowego węzła S3 w okolicach Nowego Miasteczka, oprócz szefa rządu uczestniczył również minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zapewnił on, że wielki program rozbudowy dróg krajowych jest realizowany w całej Polsce, nie tylko na zachodzie Polski.

– Wreszcie urealnia się sen o dobrym połączeniu naszych portów z południem Europy. Stoimy na właśnie takim ciągu komunikacyjnym, który pozwoli uruchomić olbrzymi potencjał tkwiący w zespole portów Szczecin-Świnoujście. Droga ekspresowa S3, która połączy nas niebawem z systemem dróg prowadzących na południe Europy, w Czechach, w Austrii właśnie ten potencjał pobudzi – podkreślił Adamczyk.

Czytaj także:  „Pornografia niszczy rodziny”. Morawiecki będzie walczył z dostępem do filmów dla dorosłych!

Komentarze