– Prawda jest taka, że oni tolerowali to złodziejstwo, tę niefrasobliwość, ale też oczywiście ten wyciek podatków, jak przez dziurawy garnek, do wszystkich możliwych mafii, polskich i zagranicznych – powiedział o rządach PO premier Mateusz Morawiecki w programie Polsat News „Wydarzenia i Opinie” – My postawiliśmy na sprawne państwo, sprawną gospodarkę i sprawny system podatkowy – zaznaczył szef rządu.

Spytany przez prowadzącą rozmowę Dorotę Gawryluk o ocenę dotychczasowego przebiegu kampanii samorządowej, w tym prowadzonej przez połączone siły PO i Nowoczesnej akcji billboardowej, premier oświadczył, że jest nią zdziwiony. Mateusz Morawiecki zauważył, że po tym, jak obóz rządzący odzyskał miliardy wypływające z budżetu i pokazał, że „rzeczywiście złodzieje okradali Polskę”, opozycja nieprzypadkowo „od razu się odezwała jako wywołana do tablicy”. – Uderz w stół, nożyce się odezwą – podsumował działania Koalicji Obywatelskiej.

Politycy PO i Nowoczesnej zaprezentowali w całym kraju plakaty z wizerunkiem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i hasłem „PiS wziął miliony”, które na każdym z afiszy dopełnia któryś z takich na przykład dopisków: „a wszystko drożeje”, „i chce być bezkarny”, „a tanich mieszkań nie ma” czy „a prąd drogi jak nigdy”. W odpowiedzi na kampanię wizerunkową Koalicji Obywatelskiej partia Jarosława Kaczyńskiego odpowiedziała billboardami z fotografią przedstawiającą twarz dziecka i hasłem: „PiS odebrał złodziejom miliony i dał je dzieciom”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę