Premier Mateusz Morawiecki w ramach organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość pikników rodzinnych spotkał się w niedzielę z mieszkańcami Stężycy w województwie pomorskim. Przemawiając podczas imprezy „Dobry czas dla Polski”, szef rządu oświadczył, że priorytetem dla niego i PiS są pełne portfele Polaków i ich wysoki poziom życia.

–To jest właśnie nasz program. Łączenie tego, co najlepsze z przeszłości, z tym, do czego dążymy – do Polski dostatniej, do Polski, gdzie europejskość rozumiemy jako konkret, jako wysokie zarobki, a nie eksperymenty kulturowe, czy obyczajowe – mówił szef rządu do uczestników pikniku.

Jak podkreślił premier, rząd i PiS budują w kraju „pełnowartościową demokrację”. Polska natomiast dzięki rządom Kaczyńskiego Polska stała się mocarstwem, którym liczą się najważniejsi politycy świata.

– Demokracja i solidarność to rdzeń działań państwa i polityki gospodarczej i międzynarodowej Polski. Chcemy, żeby demokracja była czymś pełnowartościowym, żeby demokracja była tym systemem, poprzez który ludzie wrzucając kartkę do urny wyborczej będą widzieli, że ma to wpływ na ich los, na los państwa. To jest dla nas demokracja – podkreślił szef rządu. – Solidarność to system, wokół którego wszystkie nasze działania państwowe i gospodarcze muszą się obracać. To sedno, to rdzeń naszej polityki – polityki gospodarczej, polityki międzynarodowej, w której zresztą pokazujemy, że możni tego świata liczą się z nami coraz bardziej – powiedział premier.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę