Na antenie Polsat News premier Mateusz Morawiecki odniósł się do sporu, który w dalszym ciągu trwa między Polską a Unią Europejską i dotyczy praworządności w Polsce. – Do 19 listopada przedstawimy bardzo konkretne kroki, które zamierzamy zrobić. Mam nadzieję, że one się spotkają z pozytywnym przyjęciem – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił także, że w dużym stopniu jest to spór polityczny. Jego zdaniem, wszystko idzie w dobrym kierunku, aby konflikt powoli zanikał, a w przeciągu kilku miesięcy nawet całkowicie wygasł. Mateusz Morawiecki przekonuje, że znajdą sposób na to, aby tak się stało. – W najbliższym czasie – mam nadzieję – dogadamy się lepiej, niż do tej pory – powiedział.

Morawiecki podkreślił fakt, że w wielu aspektach i na wielu płaszczyznach już udało się porozumieć i zaznaczył, że w kilku sprawach całkowicie porozumieliśmy się z Unią i za wiele rzeczy jesteśmy chwaleni.

Podczas rozmowy na antenie stacji premier powiedział, że aby doszło do kompromisu, potrzebne są ustępstwa zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Zadeklarował także, że rząd przedstawi propozycję, co mogą wykonać, nie naruszając tym samym reformy wymiaru sprawiedliwości.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę