Fot. Facebook.com/pisorgpl

Premier Mateusz Morawiecki po ostatnim posiedzeniu rządu zapowiedział, że nauczyciele i pracownicy budżetówki otrzymają dodatkowe wynagrodzenie, które będzie liczone od lipca do końca roku. Ogłosił też, o ile wzrosną wydatki budżetowe.

Zmiany dotyczące ustawy budżetowej Morawiecki ogłosił podczas piątkowej konferencji prasowej. – Dzisiaj dokonaliśmy rewizji ustawy budżetowej, aby przeprowadzić dodatkowe nasze zobowiązania, jakie w trakcie roku zaistniały – powiedział.

Premier w dalszej części przemowy ogłosił, że w projekcie nowelizacji znalazły się między innymi wypłaty nagród dla pracowników budżetówki, w tym nauczycieli i sędziów. Więcej na ten temat przekazała minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

– Nauczyciele wychowania szkolnego i przedszkolnego otrzymają specjalną nagrodę z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w wysokości 1 125 zł (…). To jest nagroda specjalna z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej (…) dla każdego nauczyciela – przedszkole, inna forma wychowania przedszkolnego, szkoła, placówka. Taką nagrodę nauczyciele otrzymają – mówiła.

Nowelizacja ustawy sprawi, że wzrosną również wydatki z budżetu. – Wydatki budżetu w 2023 r. rosną o 20,8 mld zł, a jeśli chodzi o deficyt, jest to wzrost o 24 mld zł – poinformowała minister finansów Magdalena Rzeczkowska.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!