Fot.Facebook.com/pisorgpl

Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat projektu PO dotyczącego świadczenia 800 plus dla rodzin z dziećmi. Premier nie przebierał w słowach, a przy tym dość wyraźnie skierował się do lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska.

W ostatnią niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że świadczenie 500 plus zostanie podniesione od nowego roku o 300 złotych. Po złożeniu tej deklaracji do Sejmu trafił jednak projekt PO, które również ubiega się o podwyższenie świadczenia do 800 złotych.

Premier Mateusz Morawiecki został w środę zapytany o tę sprawę. – Trudno mówić o projekcie partii oszusta z Platformy, który najpierw kpił sobie, mówiąc o 500 plus, a potem kwotę wolną od podatku podniósł o 2 złote. Dzisiaj kreuje się na dobrego wujka. Dzisiaj pan Donald przyszedł do narodu polskiego i mówi: „wszystko wszystkim dam”. Gdzie twoja wiarygodność, chłopie? Pójdź po rozum do głowy i zastanów się: kto ci w Polsce uwierzy? Kiedy projekt PiS trafi do Sejmu, wszystko na pewno będą się nim zajmować i o nim dyskutować – powiedział w trakcie konferencji prasowej szef rządu.

Podczas konferencji premier rządu kilkukrotnie postanowił wytknąć poprzednim rządom brak jakichkolwiek konkretnych programów, z których mogłyby skorzystać rodziny z dziećmi.

– Uważamy, że słowo dane wyborcom jest święte, dlatego robimy wszystko, aby realizować nasze obietnice. Ważne jest to, że w Polsce jest niski wskaźnik bezrobocia, a obecnie jest zatrudnionych ponad 17 mln Polaków – to rekord. Przypomnę, że nasi przeciwnicy mówili, że Polacy nie będą pracować, gdy wprowadzimy 500 plus – podkreślał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę