Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w piątek rządowe wsparcie dla służby zdrowia. Do polskich szpitali na przełomie września i października trafi 200 karetek pogotowia. Jak wyjaśnił szef rządu, jest to efekt współpracy jego gabinetu z wojewodami, samorządowcami i ministrem zdrowia.

– Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, w którym pokazujemy, w jaki sposób konstruktywnie, bardzo pozytywnie rozwijać współpracę między rządem, samorządami w ramach unitarnego państwa, w ramach państwa, które jako jedność buduje wartość dla obywateli, dla wszystkich Polaków i tę wartość dzisiaj chcemy przedstawić Polakom w postaci dwóch programów, które dzisiaj poprzez ręce państwa wojewodów chcemy poprosić o ich sprawną dystrybucję, o ich sprawne przedstawienie mieszkańcom poszczególnych województw – powiedział Morawiecki.

Pierwszy program, o którym mówił premier, to wymiana wyeksploatowanych już karetek pogotowia.

– Zapoznałem się ze statystyką. Wiem, że co trzeci ambulans jest starszy niż sześć lat, podczas gdy ambulansy służą w sposób intensywny i też zasługują na swoją emeryturę, na swój odpoczynek i ambulans starszy niż 6–7 lat powinien być wymieniony – wyjaśnił Morawiecki.

Jak zaznaczył, we współpracy z wojewodami, z samorządami i z ministrem zdrowia została przygotowana „lista 200 ambulansów, które trafią do szpitali, do jednostek na przełomie września i października”.

– To jest coś bardzo potrzebnego, żeby lepiej móc służyć obywatelom – oświadczył premier Morawiecki.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat