REKLAMA

Mateusz Morawiecki
Fot. PiS Twitter

Podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Łodzi Mateusz Morawiecki wspominał o powrocie partii Jarosława Kaczyńskiego do władzy. – Chcę wlać w wasze serca jeszcze więcej nadziei. Może szybciej, niż się niektórym wydaje, będziemy znowu rządzić, będziemy partią zwycięską – powiedział.

REKLAMA

Na zorganizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość spotkaniu, które miało miejsce w sali leżącej na terenie łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obecnych było ponad 300 osób. Do tego ponad 100 osób obserwowało wydarzenie na telebimie przed salą.

Morawiecki zapowiedział powrót PiS do władzy

W pewnym momencie Morawiecki zaczął wspominać, że „PiS rozpoczęło proces odzyskiwania władzy”. – My tu w Łodzi, kiedy ruszamy z kampanią samorządową, robimy też pierwszy milowy krok, krok do zwycięstwa – powiedział, odnosząc się do odzyskania władzy w całej Polsce.

REKLAMA

Jednocześnie zadeklarował, że czas planowanego powrotu do władzy przez Prawo i Sprawiedliwość może być krótszy niż się wydaje. – W demokracji obowiązuje reguła cykli politycznych, a my, czy za cztery, czy za sześć, za dwa, czy za osiem lat zwyciężymy – przekonywał.

W dalszej części przemówienia Morawiecki stwierdził, że obecnie rządzący „chcą zniszczyć PiS i zaszkodzić całemu państwu”, natomiast politycy Prawa i Sprawiedliwości „są coraz bardziej zjednoczeni”.

REKLAMA

– Oni budują taki system, że kiedy przyjdzie jakikolwiek nowy rząd, nowa władza, to będzie miała pełne prawo, żeby zmienić w jeden tydzień władze wszystkich instytucji, w tym tych kadencyjnych, także tych, za którymi stoją odpowiednie zapisy ustawowe – przekonywał Morawiecki.

REKLAMA