Morawiecki zachęca do szczepień: Ile osób musi jeszcze umrzeć?

fot. Krystian Maj | CC-BY-3.0-PL

Premier Mateusz Morawiecki swój najnowszy cotygodniowy podcast poświęcił namawianiu Polaków do szczepienia się przeciwko koronawirusowi. Szef rządu powiedział, że jest to „najlepszy prezent na Boże Narodzenie”.

REKLAMA

– Naukowcy mieli rację. Szczepionka chroni życie. Skutku uboczne, którymi nas tak straszono? Znacie kogoś, kto po przyjęciu szczepionki przeżył coś znacznie poważniejszego niż ból ramienia? – mówił premier, zachęcając do zaszczepienia się.

Morawiecki skrytykował ruch antyszczepionkowców, który „wmawia nam, że szczepionka, która jest doskonale przebadana i skuteczna, to zagrożenia”. Według premiera fałszywe informacje pojawiające się w obiegu publicznym – w tym w internecie – na temat szkodliwości stosowania szczepionek przeciwko COVID-19, zostały sfabrykowane przez rosyjskie farmy trolli.

REKLAMA

– Interes jest oczywisty. Im słabsza Polska i Europa, tym silniejsza Rosja. Musimy przestać się na to nabierać. To nie jest zabawa. Ile osób jeszcze musi umrzeć, byśmy zrozumieli, że czas najwyższy na szczepienie? – oświadczył Morawiecki.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: