Morawiecki zapowiada 1000 plus! „Polska musi być jak tarcza i w biedzie pomagać polskiemu rolnikowi”

– Zdecydowaliśmy o 1000 złotych dopłaty do hektara w związku z suszą, jeśli straty są wyższe od 70 procent – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas II święta „Wdzięczni Polskiej Wsi” w Kolnie (Podlaskie). – Polska musi być jak tarcza i w biedzie pomagać polskiemu rolnikowi – dodał.

   

Szef rządu zapewnił, że „polskie państwo nie zostawi rolników w potrzebie”. – Będzie to ponad miliard może dwa miliardy, zobaczymy, jakie będą straty oszacowane – powiedział premier. – W naszym planie gospodarczym w planie na rzecz odpowiedzialnego rozwoju właśnie rolnictwo polskie znajduje naczelne miejsce – zadeklarował.

   

Morawiecki podkreślił, że państwo polskie musi być jak tarcza, bo – jak uczy morał bajki Ignacego Krasickiego – przyjaciół poznaje się w biedzie. – Polskie państwo musi też w biedzie pomagać polskiemu rolnikowi. Polskie państwo jest po to, żeby wspierać w trudnych momentach – mówił w niedzielę szef rządu.

W swoim wystąpieniu premier zaznaczył, że koniec kadencji jest też czasem na podsumowanie, jak czas po żniwach, gdy prezentuje się plony. Ocenił, że rząd wywiązał się z głównego zobowiązania – poprawy sytuacji polskich rodzin i 500 plus – z nawiązką.

 

 

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News