Mateusz Morawiecki
Fot. Prawo i Sprawiedliwość Twitter

Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny postanowił zaatakować lidera PO Donalda Tuska. Podczas wystąpienia w miejscowości Łyse w krytycznych słowach odniósł się do polityka opozycji.

Po krótkim wystąpieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, na mównicę wszedł Morawiecki. Najpierw przypomniał o problemach, z jakimi w ostatnich latach mierzyła się polska wieś i oznajmił, na jakie wsparcie od rządu mogli liczyć rolnicy.

– Były czasy lepsze, potem trudniejsze. Przyszła susza i kolejna susza. Potem przyszły dwa kolejne kryzysy. Ratowaliśmy w pandemii miejsca pracy, uratowaliśmy je we wszystkich powiatach i gminach w Polsce. Potem nadszedł kryzys energetyczny, a my obiecaliśmy dopłaty i pomoc. Dotrzymaliśmy słowa – podkreślał.

Następnie premier dodał, kto jest odpowiedzialny za obecny kryzys. – Teraz jest kolejny wielki kryzys. Jest jedna osoba winna temu stanowi rzeczy. Winny jest Władimir Putin. Kryzys zbożowy wywołał Putin i nie możemy mu się dać zastraszyć – powiedział.

Na koniec Morawiecki odniósł się również do Donalda Tuska. – Zobaczcie jego filmiki. Tam jest to samo, co w materiałach ruskich trolli. Musimy uważać na tych wszystkich, którzy na tym kryzysie próbują zbić kapitał polityczny – podsumował.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę