Mrówki w mieszkaniu

Masz mrówki w mieszkaniu? Ich obecność jest dosyć uciążliwa, dlatego poznaj 3 najlepsze i niezwykle skuteczne sposoby na pozbycie się ich. 

Mrówki to owady, które są małych rozmiarów, w związku z tym mogą przedostać się dosłownie wszędzie. Lubią wszystkie pomieszczenia, ale najbardziej kuchnię i czasami zdarza się, że dostają się do produktów spożywczych, mogą być na przykład w cukrze. Trzeba przyznać, że nie byłaby to dla nas miła niespodzianka przy słodzeniu herbaty.

Najczęściej pojawiają się w sezonie letnim, gdy temperatura jest wysoka, a powietrze wilgotne. Wtedy mrówki szukają sobie miejsca w naszych domach. Dlatego przychodzimy dzisiaj z pomocą i prezentujemy trzy najlepsze sposoby na mrówki w domu.

Mrówki w mieszkaniu. Trzy skuteczne i sprawdzone sposoby

Mrówki w mieszkaniu

1. Soda oczyszczona 

To najbardziej sprawdzony i skuteczny sposób. Mrówki bardzo nie lubią sody oczyszczonej, wystarczy, że posypiesz ją trochę w te miejsca, gdzie się pojawiły.

2. Sok z cytryny

Sok z cytryny jest bardzo kwaśny, dlatego wymieszaj go trochę z wodą i popryskaj lekko miejsca, w których są mrówki. Dzięki temu łatwo się ich pozbędziesz.

3. Czosnek

Czosnek to prawdziwy pogromca mrówek! Jego intensywny zapach skutecznie je odstrasza. Wystarczy obrać kilka ząbków czosnku i przecisnąć je do szklanki wody. Odstawiamy na jeden dzień, a potem gotujemy i wlewamy do atomizera. Popryskaj w miejscach, gdzie pojawiają się mrówki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę