Mszyce już nigdy nie wrócą
Pixabay

Mszyce już nigdy nie wrócą dzięki prostemu trikowi, który kosztuje dosłownie grosze. Sprawdź na czym polega i koniecznie wypróbuj.

Mszyce to jedne z najbardziej powszechnych szkodników roślin. Potrafią znacznie osłabić i zniszczyć uprawy. Okazuje się, że jest nie świetny patent i to w dodatku bardzo tani oraz skuteczny. Wystarczy spryskać rośliny pewnym składnikiem, który przygotujesz migiem.

Mszyce już nigdy nie wrócą. Genialny patent za grosze

Mszyce mogą przenosić wirusy i choroby na rośliny, a to może zagrażać naszym uprawom. Dlatego walka z tymi szkodnikami jest niezwykle istotna dla utrzymania zdrowych roślin i zapewnienia wysokich plonów. Okazuje się, że świetnym pogromcą mszyc jest pokrzywa – kupisz ją w aptece lub sklepie za 2 zł.

Substancje chemiczne zawarte w pokrzywie powodują, że ciało mszyc staje się lepkie i trudno im się poruszać, a to znacznie utrudnia im żerowanie na roślinach. Ponadto, substancje te działają odstraszająco i powodują, że mszyce unikają roślin pokrytych pokrzywą. Pokrzywa ma również działanie przeciwdrobnoustrojowe, dzięki temu można zapobiec infekcjom roślinnym spowodowanym przez mszyce.

Przygotuj herbatę z pokrzywy – na 1 litr użyj 4 torebek suszu lub użyj świeżej pokrzywy. Spryskaj takim wywarem rośliny i powtarzaj ten zabieg raz w tygodniu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę