Były rolnik trzymał cielęta na balkonie bloku
fot. Douyin

Mieszkańcy bloku skarżyli się na… „muczenie i nieprzyjemny zapach”, który dobiegał z jednego z mieszkań. Zapewne nikt nie wpadłby na to, że ich sąsiad urządził sobie w mieszkaniu „miejską oborę”, ale właśnie tak było! Nietypowa sytuacja miała miejsce w chińskiej prowincji Syczuan. Na balkonie mieszkania na piątym piętrze pewien chińczyk hodował siedem cieląt!

O niecodziennym incydencie informuje „South China Morning Post”. Na chińskiej platformie Douyin (tamtejszy odpowiednik TikToka) pojawiło się nagranie, na którym widać siedem sztuk młodego bydła. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby cielęta nie pasły się… na balkonie mieszkania!

Przedziwna sytuacja w chińskim bloku mieszkalnym. Mężczyzna chciał hodować cielęta na balkonie, na piątym piętrze!

Prowizoryczną oborę mieszkaniec lokalu zorganizował na piątym piętrze bloku. Jak podaje „South China Morning Post” – bydło należało do byłego rolnika, zaś okoliczni mieszkańcy wcześniej zamieszkiwali tereny wiejskie. Najwyraźniej ten mężczyzna nie zamierzał rezygnować z dobrodziejstw swojego gospodarstwa i razem ze sobą przeniósł inwentarz do miasta!

Eksperyment jednak się nie udał. Sprawa wyszła na jaw już pierwszego dnia. Mieszkańcy skarżyli się na brzydki zapach oraz głośne muczenie. W końcu zawiadomili lokalne służby. Miejscowi urzędnicy zarządzili usunięcie cieląt z mieszkania, co nastąpiło 14 lipca. Jak przekazał mediom przedstawiciel lokalnych władz – zwierzęta ważyły od 10 do 20 kilogramów, co jest wagą mniejszą, niż przeciętna zaraz po urodzeniu.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!